Serwis został zaprojektowany tak, aby był możliwy do obsłużenia dla jak najszerszej grupy użytkowników, niezależnie od używanej technologii, oprogramowania lub posiadanej dysfunkcji.
Nieustannie poszukujemy rozwiązań aby zwiększyć dostępność i użyteczność naszej strony internetowej. Jeżeli masz jakieś uwagi albo komentarze skontaktuj się z nami.
Zgodność ze standardami:
Serwis jest zgodny ze standardami W3C:
- HTML 5
- WCAG 2.1 (Podwójne A) (test)
Serwis spełnia wszelkie normy Europejskie zawarte w dokumentach:
Unii Europejskiej:
- Deklaracja Ministrów z 11 czerwca 2006 r.
- Inicjatywa i2010
- Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/2102 z dnia 26 października 2016 r.
- ONZ: Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych
Kompatybilność:
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych Window-Eyes, JAWS czy NVDA.
Obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy klawiatury jak i myszki.
Wygląd:
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące. Zmiana wielkości czcionki, zmiana kontrastu.
Całość serwisu oparta jest na stylach CSS.
Skróty klawiaturowe:
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Dostępność architektoniczna:
Parking przy Arboretum Bramy Morawskiej posiada wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.. Bezpośrednio przy parkingu znajduje się szalet z oczkiem dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami. Do Zaczarowanego Ogrodu prowadzi od parkingu (w jego tylnej części) wyremontowana droga szutrowa. Zejście do Zaczarowanego Ogrodu zostało w 2022 roku przebudowane, w ramach inwestycji powstała pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami. Pozostała część Arboretum jest obszarem leśnym, o dużych różnicach wysokości terenu i nieutwardzonych drogach szutrowych.