Platforma widokowa

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Platforma widokowa w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu znajduje się przy głównej trasie spacerowej, na skarpie nad „Zaczarowanym Ogrodem”. Do platformy można dojść od strony parkingu przy ul. Markowickiej pokonując odległość  około 800 metrów w  leśnej scenerii. Po drodze mijamy Edukacyjną Ścieżkę Przyrodniczą „Zielona klasa” oraz mini zoo. Drugie dojście znajduje się po przeciwnej stronie arboretum przy stawach wędkarskich, za przejazdem kolejowym. 

Z poziomu platformy pięknie prezentuje się żywopłotowy labirynt. Patrząc z góry dostrzegamy jego charakterystyczną formę kwiatu o pięciu płatkach. Każda pora roku ma tu swój niepowtarzalny urok. Wiosną ogród ozdabiają magnolie, wiśnie, różaneczniki. Latem kwitną róże i liliowce. Jesień mieni się różnorodnymi jesiennymi barwami. Zimozielone żywotniki atrakcyjne są także zimą. Kolekcje roślin polskich i zbiorowisk łąkowych mają dodatkowo wartość edukacyjną. 

Stalowa konstrukcja platformy o wymiarach 13,5 m x 6m spoczywa na fundamencie żelbetowym. Podłogę stanowią drewniane deski. Bezpieczeństwo zapewnienia balustrada stalowa.

Na konstrukcji zamontowano suchy stempel turystyczny – logo projektu do samodzielnego wykonania odbitki za pomocą ołówka i kartki. Dodatkowo turyści mogą otrzymać tradycyjną pieczęć z logo projektu w siedzibie arboretum. 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:arboretum
Data utworzenia:2019-04-04
Data publikacji:2019-04-04
Osoba sporządzająca dokument:Mariola Figurniak
Osoba wprowadzająca dokument:Mariola Figurniak
Liczba odwiedzin:518