Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Sobota, 2024-05-18 ( Imieniny: Alicji, Edwina)

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu - Platforma widokowa

Platforma widokowa

Platforma widokowa w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu znajduje się przy głównej trasie spacerowej, na skarpie nad „Zaczarowanym Ogrodem”. Do platformy można dojść od strony parkingu przy ul. Markowickiej pokonując odległość  około 800 metrów w  leśnej scenerii. Po drodze mijamy Edukacyjną Ścieżkę Przyrodniczą „Zielona klasa” oraz mini zoo. Drugie dojście znajduje się po przeciwnej stronie arboretum przy stawach wędkarskich, za przejazdem kolejowym. 

Z poziomu platformy pięknie prezentuje się żywopłotowy labirynt. Patrząc z góry dostrzegamy jego charakterystyczną formę kwiatu o pięciu płatkach. Każda pora roku ma tu swój niepowtarzalny urok. Wiosną ogród ozdabiają magnolie, wiśnie, różaneczniki. Latem kwitną róże i liliowce. Jesień mieni się różnorodnymi jesiennymi barwami. Zimozielone żywotniki atrakcyjne są także zimą. Kolekcje roślin polskich i zbiorowisk łąkowych mają dodatkowo wartość edukacyjną. 

Stalowa konstrukcja platformy o wymiarach 13,5 m x 6m spoczywa na fundamencie żelbetowym. Podłogę stanowią drewniane deski. Bezpieczeństwo zapewnienia balustrada stalowa.

Na konstrukcji zamontowano suchy stempel turystyczny – logo projektu do samodzielnego wykonania odbitki za pomocą ołówka i kartki. Dodatkowo turyści mogą otrzymać tradycyjną pieczęć z logo projektu w siedzibie arboretum. 

Autor: Mariola Figurniak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2019-11-24 20:36przez: Mariola Figurniak
Opublikowano:2019-04-04 00:00przez: Mariola Figurniak
Podmiot udostępniający: arboretum
Odwiedziny:1598

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo