Zaczarowany Ogród

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

22 czerwca 2012 roku Prezydent Miasta Racibórz dokonał uroczystego otwarcia najnowszej i największej kolekcji roślinnej na terenie Arboretum, czyli Zaczarowanego Ogrodu.
Kolekcja ta, zajmująca powierzchnię aż 11 hektarów, znajduje się w północno - zachodniej części Arboretum i jest usytuowana w obniżeniu terenu, dzięki czemu można podziwiać zarówno samą kolekcję, jak też widok na nią ze specjalnego tarasu widokowego. Nasadzenia skomponowane są na planie żywego labiryntu z roślin zimozielonych w kształcie kwiatu.
Labirynt umożliwia spacerowanie po terenie Zaczarowanego Ogrodu i podziwianie nasadzonych tam odmian magnolii, wiśni japońskich, klonów, różaneczników, oczarów i innych gatunków drzew i krzewów w różnych ciekawych odmianach. Na obwodzie Zaczarowanego Ogrodu można też poznać krajowe gatunki bylin charakterystyczne dla rodzimych siedlisk leśnych i łąkowych.
Zaczarowany Ogród pełni funkcję nie tylko estetyczną i rekreacyjną, ale również ważną fukcję edukacyjną, ponieważ jest wpisany w ścieżkę dydaktyczną i na jego terenie planowane są zajęcia dla uczniów raciborskich placówek edukacyjnych. W tym celu tuż przy Ogrodzie wykonany został kamienny krąg.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:arboretum
Data utworzenia:2012-06-25
Data publikacji:2012-06-25
Osoba sporządzająca dokument:Mariola Figurniak
Osoba wprowadzająca dokument:Mariola Figurniak
Liczba odwiedzin:443